Didysis Kaukazas – kelionės į Armėniją, Azerbaidžaną ir Gruziją

Pažinkite įspūdingąjį Didžiojo Kaukazo regioną, apimantį Azerbaidžaną, Armėniją, dalį Pietų Rusijos ir Gruziją. Kaukazo regionas toks skirtingas, ryškus ir spalvingas! Kiekvienam jis atsiveria iš skirtingos pozicijos. Kaukazas išdidus – neįmanoma nepasiduoti pagarbai ir nuolankumui prieš šios laisvos žemės didybę. Kaukazas gausus – triukšmingi turgūs, skanūs kepiniai ir sūriai, sultingos uogos ir vaisiai ir vyno upės. Kaukazas unikalus – čia jau šimtmečius saugomos tradicijos ir nusistovėjusi tvarka, kurią rūpestingai saugo nebylūs kalnai ir svetingi žmonės. Vieninga ir perpinta bendra istorija ir tokia skirtinga, kitokį atvaizdą įgavusi šiuolaikinė dabartis, skirtinga visoms Kaukazo šalims. Šios kelionės žada gilią pažintį su šių tautų unikalumu: Azerbaidžano ilgaamžės ugnies kalnai, Armenijos lavašas, įtrauktas į nematerialųjį pasaulinį paveldą, Gruzijos tirštas kaip kraujas vynas. Visa tai atspindi autentiškumą, savitumą ir kiekvienos iš Kaukazo šalių išskirtinumą. O kad pilna įspūdžių kelionė butų užfiksuota ir saugoma dar ilgus metus, Caucasus Tour siūlo išskirtinį pasiūlymą – individualų kelionės filmuką – „Tapk pagrindiniu savo kelionės herojumi!“

Kelionė į Kaukazą – Azerbaidžano ir Gruzijos tradicijos ir ypatumai

7

Viešbučiai

2

Maitinimas

23

Užsiėmimai

Nuo

817 €

Pažintinė 7 dienų kelionė į Gruziją ir Armėniją

6

Viešbučiai

1

Maitinimas

27

Užsiėmimai

Nuo

580 €

Tikroji Kaukazo dvasia – kelionė į Armėniją, Azerbaidžaną ir Gruziją

10

Viešbučiai

2

Maitinimas

20

Užsiėmimai

Nuo

1097 €

Didingųjų Kaukazo kalnų masyvas driekiasi 1200 km nuo nuo Tamano pusiasalio prie Juodosios jūros iki Absherono pusiasalio prie Kaspijos jūros. Šis regionas slepia šimtmečius istorijos ir didingą kultūrinį paveldą, kurį verta pažinti. Didžiojo Kaukazo šalyse yra net 12 architektūros ir gamtos objektų, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą – tai liudija apie regiono istorinę svarbą ir gamtos unikalumą. Regiono žavesys slypi jo autentiškume ir siūlo patirčių mozaiką – nuo gyvybingų Baku turgų iki ramių Gubos kraštovaizdžių. Atraskite užburiančią Didžiojo Kaukazo įvairovę, kuri harmoningai sujungia modernumą, istoriją, kultūrą ir gamtos grožį. Keliaukite po Kaukazo šalis su mūsų unikaliomis programomis, apjungiančiomis 2 arba 3 šalis, ir atraskite kultūrinius, istorinius ir geografinius stebuklus, būdingus šiam nepaprastam regionui.

D.U.K. apie keliones į Didįjį Kaukazą 

  • Sakartvelas jau daugiau nei 8000 metų gamina vyną ir yra laikomas vyndarystės lopšiu. Vienas seniausių ir į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įtrauktas vyno gamybos metodas – naudojant kvevri indus, į kuriuos supiltos vynuogių sultys užkasamos po žeme. Taip jos rūgsta ir iš lėto tampa nepaprastai skaniu vynu.
  • Mažytėje Sakartvelo teritorijoje telpa net dvylika skirtingų klimato zonų, įskaitant subtropinę, Alpių, pusiau dykumos zonas. Čia taip pat skaičiuojami net 49 dirvožemio tipai. Tankiuose šalies miškuose galite sutikti leopardus, lūšis, meškas ir kitus laukinius gyvūnus.
  • Šalia Baku (Azerbaidžanas) esantys degantys kalnai nuolatos dega atvira liepsna. Liepsna atsiranda dėl požeminių gamtinių dujų atsargų sąlyčio su deguonimi.
  • Azerbaidžane kūdikiai maudomi sūriame vandenyje. Tikima, kad naujagimis, maudomas sūriame vandenyje, užauga stipriu, teisingu ir drąsiu žmogumi. Kūdikio nagai bei plaukai kerpami ne anksčiau, nei po pirmojo gimtadienio.
  • Azerbaidžanas garsėja savo senoviniu kilimų audimo menu, kurie ir šiandien ypač paklausūs visame pasaulyje. Juos audžia daugiausiai moterys, atskleisdamos įgimtą meninį subtilumą, į raštus įpindamos įvairius tautinius simbolius bei motyvus.
  • Armėnijoje mokykloje privaloma mokytis žaisti šachmatais, o vaikai laiko šio intelektualaus sporto egzaminą.
  • Armėnijoje lavašas 2014-aisiais paskelbtas nematerialiu UNESCO pasaulio paveldo objektu. Čia lavašu užkandama viskas, net ryžiai!
  • Autentiškas kartveliško folkloro skambėjimas buvo nukeliavęs net į kosmosą! Gruzijos folkloras yra priskiriamas nematerialiam UNESCO pasauliniam paveldui.

 

Taip, šios šalys garsėja savo šiltu svetingumu ir paprastai yra saugios keliautojams. Mūsų patyrusi komanda teikia pirmenybę jūsų saugumui visos kelionės metu, užtikrindama saugią ir turiningą kelionės patirtį.

Kelionė į Armėniją, Azerbaidžaną, Gruziją, ar visas šalis kartu atskleis šių šalių skirtumus. Kiekviena šalis yra labai įvairi! Gruzija gali pasigirti įvairiais kraštovaizdžiais ir gyvybingais miestais, Armėnija žavi senoviniais vienuolynais, o Azerbaidžanas suderina modernumą ir tradicijas. Ką jau kalbėti apie unikalią kiekvienos šalies virtuvę ir tradicinius patiekalus bei gėrimus. Mūsų ekskursijos kruopščiai atskleidžia išskirtinį kiekvienos iš šių šalių žavesį ir sukuria holistinę patirtį.

Keliaujant su Caucasus Tour atrasite paslėptus brangakmenius, nepaliestus pagrindinio turizmo ir nerandamus kitų kelionių agentūrų. Mūsų maršrutai žada tikrą mažiau žinomų Didžiojo Kaukazo lobių tyrinėjimą.

Pasinerkite į dinamišką Baku liepsnojančių bokštų architektūrą, Šeki kultūrinę įvairovę ir Gubos gamtos stebuklus. Mūsų maršrutas užtikrina, kad atskleisite gražiausius ir daug kam dar neregėtus Azerbaidžano lobius.

Mūsų kelionių maršrutai supažindins jus su gražiausiomis Armėnijos vietomis, tarp jų – senoviniais Tatevo ir Geghardo vienuolynais. Jos metu tikrai pasinersite į kultūros ir istorijos pažinimą, kuris būdingas Armėnijai. Mūsų kuruojamos kelionės į Armėniją ir kitas Kaukazo regiono šalis sukuria patirtis, siūlančias gilų visų šalių pažinimą.

Esame Gruzijos kultūrinio, istorinio ir gamtos paveldo ekspertai, tad Gruzijoje sukursime unikalias ir geriausias patirtis. Supažindinsime tiek su svarbiais istoriniais objektais – nuo senovinio Mcchetos miesto iki kvapą gniaužiančių Sveticchovelio katedros apylinkių. Tačiau taip pat pamatysite daugeliui keliautojų dar neatrastas vietas. Mūsų ekskursijos užtikrina, kad atrasite unikalius kultūrinius ir istorinius perlus, dėl kurių Gruzija yra neatsiejama Didžiojo Kaukazo dalis.

Pasiruoškite vizualinei šventei! Mūsų kelionės atveria kvapą gniaužiančią Azerbaidžano, Armėnijos ir Gruzijos kraštovaizdžio įvairovę – nuo atšiaurių Kaukazo kalnų viršūnių iki derlingų slėnių ir tyrų ežerų.

Patikėkite savo kelionę Kaukazo kelionių ekspertams

Mūsų komanda teikia aukščiausio lygio kelionių organizavimo ir kitas turistines paslaugas Gruzijoje ir kitose Kaukazo regiono šalyse. 

Palikite savo atsiliepimą čia!

Pasidalinkite savo kelionių patirtimi su kitais.
Pasidalinkite savo nuotrauka