Caucasus Tour kelionės koncepcija pagrįsta ekoterapijos principais

Gamtos visakiariopu poveikiu žmogaus psichinei, emocinei ir fiziniai busenai. Mus supanti ekosfera mus augina, formuoja ir daro didžiulį poveikį mūsų gyvenimo kokybei (suvokimui, pajutimui, analizavimui ir vizualizavimui. 

Mūsų kelionių pasiūlymuose yra integruojami gamtos galios principai ir siekiama patenkinti klientų ne tik, pažintinimo poreikiai, bet ir gerinti jų kognytivinius įgūdžius. Oro, vandens, dirvožiemio kokybės rodykliai, saulės, vėjo, geoterminės šilumos energijos kiekis, biologiniai ištekliai -visa tai lemia žmogaus sveikatos būklę, o jo tinkamas balansas kelia gyvenimo kokybės standartus ir atskiro organizmo sveikatos rodyklius.

Kaukazo regionas yra turtingas neaprėpiamais gamtos resursais – gyvosios ir negyvosios gamtos ištekliais ir suteikia galimybes pagerinti bendrą organizmo sveikatos būklę.

Natūralios terapijos istorija
Pasak Amerikos psichologų asociacijos (APA), ekoterapija yra auganti sritis, kurioje daugėja tyrimų, patvirtinančių daugybę galimų jos naudos sveikatai.
Tačiau gamtos kaip gydytojo idėja gyvuoja tūkstantmečius. Indijoje senovinė ir tradicinė Ajurvedos medicinos sistema remiasi „natūraliais“ arba gamta pagrįstais metodais (pvz., vietiniu, sezoniniu maistu), gydant fizines ir psichines ligas, pažymi Nacionalinis papildomos ir integruotos sveikatos centras (NCCIH).
Taip pat, pasak Johno Hopkinso, tradicinė kinų medicina remiasi įsitikinimu, kad žmonės yra tarpusavyje susiję su gamta ir yra stipriai veikiami jos jėgų.

Mokslininkai gamtos poveikį žmonių sveikatai pradėjo tyrinėti aštuntajame dešimtmetyje, kai tyrimai parodė, kad gamtos vaizdai buvo siejami su teigiamais draugiškumo, meilės ir džiaugsmo jausmais, teigiama 2018 m. žurnale „Frontiers in Psychology“ paskelbtoje tyrimų apžvalgoje. Nuo tada tyrimas po tyrimo nustatė panašią gamtos naudą psichinei sveikatai.

Yra rimta priežastis, kodėl ši patirtis gamtoje sukelia tokius teigiamus jausmus. Mokslas patvirtina tai, ką daugelis žmonių žinojo šimtmečius: yra stiprus ryšys tarp psichinės sveikatos ir sąveikos su gamtos pasauliu.

Be to, atsiranda nauja terapijos rūšis, vadinama ekoterapija arba gamtos terapija, kuri remiasi šiuo principu, padedanti žmonėms susidoroti su psichiniais stresiniais veiksniais ir pagerinti jų gyvenimo kokybę.
Ekoterapija – bendras terminas, apimantis gamtoje pagrįstą veiklą ir gamtos terapijos programas, skirtas psichinei ir bendrai sveikatai gerinti.

Svarbu pažymėti, kad yra skirtumas tarp ekoterapijos ir paprasčiausio laiko praleidimo gamtoje (nors, žinoma, iš pastarojo vis tiek galite gauti naudos psichinei sveikatai).


Kaip veikia ekoterapija ar natūrali terapija?

Ekoterapijos principai gana paprasti. „Iš esmės tai yra gamtos įtraukimas į tam tikrą psichinės sveikatos ar terapinę praktiką“, – sako Derrickas Sebree, Jr., Psy.D., klinikinis psichologas, besispecializuojantis ekopsichologijos ir daugiakultūrės tapatybės konsultavimo srityje Mičigano psichologijos mokykloje Farmington Hillse, Mičigano valstijoje.

Ekoterapija gali būti praktikuojama ir uždaroje patalpoje, stebint gamtą pro langą, įsigilinant  į gamtos vykstančius procesus ir veiksmus, pavyzdžiui, augalus, naudojant metaforas ar vizualizacijos būdus.

Gamtos terapija taip pat apima tokius metodus kaip gyvūnų pagalba, poilsis dykumoje, maudymasis miške ir sodininkystės terapija.

Daugiau vietovių

Raudonasis vynas slopina oksidacinį stresą, kuris laikomas daugelio ligų pirmtaku

Aukštutinė Svanetija: UNESCO pasaulio paveldo perlas Kaukazo kalnuose

Kolchidės Nacionalinis Parkas – 80 km besidriekiantis UNESCO paveldas

Mccheta – senovės Gruzijos širdis, pelniusi UNESCO pripažinimą

Pamatykite daugiau mūsų geriausių kelionių

Travelers want to see more reviews of these places.

Grupiniai išskirtiniai pasiūlymai

0

Viešbučiai

3

Maitinimas

18

Užsiėmimai

Nuo

157 €

Pažintinė 7 dienų kelionė į Gruziją ir Armėniją

6

Viešbučiai

1

Maitinimas

27

Užsiėmimai

Nuo

580 €

7 dienų žygis į kalnus Gruzijos šiaurinėje dalyje – Svanetijoje

2

Viešbučiai

3

Maitinimas

10

Užsiėmimai

Nuo

247 €

Palikite savo atsiliepimą čia!

Pasidalinkite savo kelionių patirtimi su kitais.
Pasidalinkite savo nuotrauka