Mccheta – senovės Gruzijos širdis, pelniusi UNESCO pripažinimą

Mccheta – vienas iš seniausių miestų Gruzijoje, yra tarsi gyvas istorijos paminklas, kupinas paslapčių ir legendų. Įsikūręs ties Aragvio ir Mtkvari upių santaka, šis miestas turi ypatingą reikšmę Gruzijos istorijoje, kultūroje ir religijoje. Tai ne tik buvusi Gruzijos sostinė iki V amžiaus, bet ir vieta, kur susiformavo ir plėtojosi Gruzijos krikščionybė.

Mccheta istorija siekia atgal į antrąjį tūkstantmetį pr.m.e., o jos vaidmuo Gruzijos krikščionybėje yra neįkainojamas. Čia esančios bažnyčios ir vienuolynai yra neatsiejama šalies religinio ir kultūrinio paveldo dalis. Šios vietos yra ne tik religiniai objektai, bet ir liudijimas apie senovės architektūros ir meno pasiekimus.

UNESCO pripažinimo reikšmė

Mccheta buvo įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 1994 metais. Šis pripažinimas atskleidžia miesto pasaulinę svarbą ir užtikrina jo istorinių paminklų išsaugojimą ateities kartoms. UNESCO įtraukimas yra ne tik garbės reikalas, bet ir atsakomybė saugoti ir puoselėti šią unikalią kultūros ir istorijos vietą. Pasaulinis pripažinimas ne tik atkreipia pasaulio dėmesį į šią vietą, bet ir suteikia galimybes finansinei ir techninei pagalbai, reikalingai senovinių paminklų išsaugojimui.

Mcchetos istoriniai paminklai 

Mcchetos istoriniai paminklai yra ne tik Gruzijos, bet ir viso pasaulio paveldas. Jie liudija apie senovės civilizacijų pasiekimus, architektūros ir meno evoliuciją, taip pat religinę ir kultūrinę istoriją. Šios vietos yra ne tik gražios ir įspūdingos, bet ir svarbios mūsų supratimui apie žmonijos istoriją. Vienas iš ryškiausių Mcchetos paminklų yra Svetitskhoveli katedra, pastatyta ant aukšto kalno ir matoma iš toli. Tai yra ne tik vienas iš seniausių ir svarbiausių Gruzijos ortodoksų bažnyčios centrų, bet ir architektūros šedevras, menantis senovės gruzinų meistrų įgūdžius. Ši katedra yra žinoma ne tik dėl savo architektūros, bet ir dėl joje esančių svarbių religinių relikvijų.

Dar vienas svarbus istorinis paminklas yra Jvari vienuolynas, stūksantis ant kalvos virš Mcchetos. Šis vienuolynas yra ne tik svarbus religinis centras, bet ir puiki vieta mėgautis įspūdingais vaizdais į Mcchetą ir aplinkinius kalnus. Jvari, reiškiantis „kryžius“ gruzinų kalba, yra senovinis simbolis, liudijantis apie krikščionybės pradžią Gruzijoje. Mccheta taip pat garsėja Samtavro vienuolynu, kurio istorija siekia atgal į IV amžių ir kuris yra susijęs su šventąja Nino, kuri atnešė krikščionybę į Gruziją. Ši vieta yra ne tik svarbi religinė vieta, bet ir liudija apie Gruzijos ankstyvą krikščionybės istoriją.

Kodėl svarbu apsilankyti Mcchetoje? 

Mccheta yra neabejotinas Sakartvelo kultūrinio ir istorinio paveldo lobis. Kelionė čia yra tarsi kelionė į praeitį, kurioje galima patirti tikrąją senovinės Gruzijos dvasią. Čia lankytojai gali ne tik pamatyti istorinius paminklus, bet ir susipažinti su jų istorija, menais ir kultūra. Mccheta ne tik atspindi Gruzijos istoriją ir kultūrą, bet ir yra svarbi vieta mūsų bendrai žmonijos istorijai ir paveldui. Tai – puiki vieta mokytis apie  žmonijos praeitį, senovės civilizacijas, jų gyvenimo būdą ir kultūrinį palikimą, o taip pat, pabūti tyloje su savimi, savo mintimis, o tikintiems – uždegti žvakę už savo tikėjimą ir norus.

Apsilankymas Mcchetoje yra ne tik turiningas ir įdomus laisvalaikio praleidimas, bet ir svarbi edukacinė patirtis. Tai yra vieta, kur galima ne tik pamatyti, bet ir patirti istoriją, mokytis apie senovę ir įvertinti mūsų paveldo svarbą. Mccheta yra tarsi gyvas muziejus po atviru dangumi, kur kiekvienas lankytojas gali rasti kažką naujo ir įdomaus.

Daugiau vietovių

Raudonasis vynas slopina oksidacinį stresą, kuris laikomas daugelio ligų pirmtaku

Caucasus Tour kelionės koncepcija pagrįsta ekoterapijos principais

Aukštutinė Svanetija: UNESCO pasaulio paveldo perlas Kaukazo kalnuose

Kolchidės Nacionalinis Parkas – 80 km besidriekiantis UNESCO paveldas

Pamatykite daugiau mūsų geriausių kelionių

Travelers want to see more reviews of these places.

Grupiniai išskirtiniai pasiūlymai

0

Viešbučiai

3

Maitinimas

18

Užsiėmimai

Nuo

157 €

Pažintinė 7 dienų kelionė į Gruziją ir Armėniją

6

Viešbučiai

1

Maitinimas

27

Užsiėmimai

Nuo

580 €

7 dienų žygis į kalnus Gruzijos šiaurinėje dalyje – Svanetijoje

2

Viešbučiai

3

Maitinimas

10

Užsiėmimai

Nuo

247 €

Palikite savo atsiliepimą čia!

Pasidalinkite savo kelionių patirtimi su kitais.
Pasidalinkite savo nuotrauka